Kariyerine yatırım yapmak isteyenler için 4 kurs önerisi

Kariyerine yatırım yapmak isteyenler için 4 kurs önerisi

Mayıs 4, 2016 0 Yazar: admin

Kariyerine yatırım yapmak isteyenler için 4 kurs önerisi

Rekabetin her geçen gün kızıştığı iş dünyasında daha donanımlı olmak için sertifika programları ve kurslara katılmak önemli bir kariyer yatırımı olarak öne çıkıyor. İnternet ve teknoloji odaklı işlerin öne çıktığı son yıllarda bu alanlara yönelik yardımcı eğitimler almak iş bulmayı kolaylaştırıyor.

Peki, daha kolay iş bulabilmek, çağa ayak uydurmak için hangi kurslara ve sertifika programlarına katılmalısınız?

Sosyal medya uzmanlığı: Son yıllarda en çok öne çıkan mesleklerden biri olan sosyal medya uzmanlığı markaların en çok önemsediği pozisyonların başında geliyor. Kariyer sitelerindeki iş ilanlarını incelerseniz sosyal medya uzmanı iş ilanları sayısında önemli artış olduğunu göreceksiniz. Sosyal medya uzmanlığı ile ilgili devlet ve vakıf üniversitelerinde sertifika programları mevcut. Bu programlara katılarak bu alanda kariyer yapabilirsiniz.

Web tasarım kursları: İnternet sitesi sayısının hızla arttığı günümüzde nitelikli web tasarım uzmanlarına da ihtiyaç artıyor. Kolay kullanılabilen, modern görünümlü ve mobil uyumlu web tasarım çalışmaları rağbet görüyor. Bu alanda kendinizi geliştirmek istiyorsanız web tasarım kurslarına katılabilirsiniz.

Mobil uygulama geliştirme kursları: Mobil cihaz kullanımının tavan yaptığı şu zamanda en çok ihtiyaç duyulan pozisyonlardan biri de mobil uygulama geliştirme uzmanlığı oluyor. Şirketlerin birçoğu mobil uygulama aracılığı ile hedef kitleye daha kolay ve eğlenceli bir şekilde ulaşmayı planlıyor. Bu yüzden iş ilanı verirken mobil uygulama geliştiricisi istihdam etmeyi de insan kaynakları politikaları arasına dahil ediyor. Mobil uygulama geliştirme kurslarına katılarak bu alanda önemli bir avantaj yakalayabilirsiniz. Hem freelance çalışma hem de bir şirket bünyesinde istihdam edilme şansınız var. Mobil uygulama kapsamında mobil oyun geliştirme konusunda da donanımlı olursanız önünüz gerçekten açık.

Yazılım uzmanlığı kursları: Web girişimleri ve siteler için hayati önem taşıyan alanlardan biri olan yazılım uzmanlığına talep her geçen gün artıyor. Yazılım uzmanı olarak freelance ve şirket bünyesinde çalışabilirsiniz. Yazılım uzmanlığı mobil uygulama geliştirmeyi de kapsadığı için çok geniş bir alanda istihdam edilmeniz mümkün. İnternet dünyası ve web projeleri ile ilgileniyorsanız bu eğitimi almayı mutlaka önemseyin.