Kredi kartı borcunuzu kredi çekerek ödeyebilirsiniz

Kredi kartı borcunuzu kredi çekerek ödeyebilirsiniz

Mart 10, 2016 0 Yazar: admin

Kredi kartı borcunuzu kredi çekerek ödeyebilirsiniz

Kredi kartı borçları, milyonlarca tüketicinin en önemli ekonomik problemlerinin başında geliyor. Kredi kartından bilinçsizce yapılan harcamalar, asgari ödeme tutarının aylık gelirden yüksek olması gibi faktörler tüketicileri zor durumda bırakıyor.

Kredi kartı borçları ile ilgili yapılan son düzenlemeler, kredi kartı borçlarının asgari ödeme tutarının yüksek olması birçok kişinin kredi kartı borçlarını düzenli olarak ödemesini zora sokuyor.

Asgari ödeme tutarı, kredi kartı limiti 5000 TL’ye kadar olan tüketiciler için %30, 5.000 – 14.999 TL olanlar için %30, 15.000-19.999 TL olanlar için %35, 20.000 TL ve yukarısı limiti olanlar için ise %40 olarak uygulanıyor.

Örneğin; 4000 TL kredi kartı borcu olan bir tüketicinin 1200 TL asgari ödeme tutarını ödemesi gerekiyor. Asgari ödeme tutarının yüksek meblağlarda olması ödemelerin zamanında yapılması etkiliyor. Birçok tüketici ya borcunu geciktiriyor ya da asgari ödeme tutarından az ödeme yapıyor.

Son zamanlarda kredi kartı borçlarından kurtulmak isteyen birçok tüketici alternatif yöntemlere yönelmeye başladı. Bunlardan biri de kredi kartı borçlarını kapatmak için ihtiyaç kredisi çekmek.

İhtiyaç kredisi faizlerinin daha makul seviyelerde olması, sabit taksitler ile ödenebilmesi kredi kartı borçlularının ödeme dengelerini kurmalarını biraz daha kolaylaştırıyor.

Kredi kartı borcundan kurtulmak veya tüm banka borçlarınızı bir kalemde toplamak istiyorsanız düşük faizli ihtiyaç kredisi kampanyalarını takip edebilirsiniz.

Örneğin; 7000 TL kredi kartı borcunuz olduğunu düşünebilim. Bu kredi kartı borcunun tamamını kapatmak gibi bir şansınız olmadığı için asgari ödeme tutarını ödeyeceksiniz. Bunun içinde Toplam borcunuzun %30’una tekabül eden 2100 TL’yi ödemeniz gerek.

Tutar, aldığınız maaşın da üzerinde bir rakamsa ya eksik ödeyeceksiniz ya da ödeyemeyeceksiniz. Bu da kredi notunuzu ciddi anlamda etkileyecek ve gelecekteki finansal işlemlerinizde sıkıntı yaşayacaksınız. Bunun yerine borcunuzu kapatmak için ihtiyaç kredisi çekmeniz daha cazip olabilir.

7000 TL’lik kredi kartı borcunuzu kapatmak için ihtiyaç kredisi çektiğinizde 24 ay için ortalama 360-370 TL, 36 ay 270-280 TL ödersiniz. Bu rakam aylık ödemeniz gereken asgari ödeme tutarının çok altında olacağı için ekonomik dengenizi kurmanız kolaylaşacaktır. Aylık ödeme gücünüzü sarsmayacak bir rakamla kredi kartı borcunuzu daha kolay bitirebilirsiniz.