Home ofis yapılabilecek 5 internet işi

Home ofis yapılabilecek 5 internet işi

Ekim 7, 2019 0 Yazar: admin

Home ofis çalışmak son yıllarda birçok kişinin ilgi duyduğu çalışma modeli olarak öne çıkıyor. Mobil cihaz ve internet kullanımının artması ile birlikte bazı iş kollarında ofise, şirket merkezine gitmeden de çalışmak mümkün olabiliyor.

Peki, hangi işler home ofis çalışmaya uygun?

İçerik yazarlığı: Home ofis olarak çalışmaya en uygun iş kollarından biri olan içerik yazarlığı uygun çalışma şartları sağlandığı takdirde evden de rahatlıkla yapılabiliyor. Bunun için evinizde uygun bir odayı ofis olarak kullanmanız yeterli. Bir bilgisayar, çalışma masası, sandalye, internet bağlantısı ve yazılarınızı göndermede kullanacağınız bir e-posta adresi işinizi rahatlıkla görecek. Yazdığınız yazıların ödemesini almak için banka ve PayPal hesabına da ihtiyacınız olacak. Bundan sonrası kendi iş disiplininizi sağlayarak içerik üretmenize bağlı. Ne kadar çok yazı yazarsanız o kadar para kazanırsınız.

Grafik ve web tasarım: Tasarım konusunda iyiyseniz evden çalışarak da müşterilerinize hizmet sunabilirsiniz. Son zamanlarda birçok grafiker ve web tasarımcı freelance ve home ofis modeli ile müşterilerine hizmet veriyor. Bu şekilde çalışmak üretkenliği artırabileceği gibi tasarımlar ile ilgili oluşabilecek problemlere anında müdahale etmeyi de kolaylaştırır. İçerik yazarlığında olduğu gibi bu işte te evinizin bir bölümünü ofis olarak kullanabilirsiniz.

Online ticaret: İnternet üzerinden ürün satışı yapıyorsanız home ofis çalışmak sizin için uygun olacak. Piyasadan kolayca tedarik edebileceğiniz ürünleri Sahibinden, GittiGidiyor gibi siteler üzerinden satabilirsiniz. Bunun için ekstra bir ofise ihtiyacınız yok. Home ofis sistemi iel çalıştığınızda müşterilerden gelen mesajları anlık cevaplayabilir, siparişlerini teslim edebilirsiniz. Ayrıca ürün çeşitliliğini sağlamak açısından araştırma yapmak için bolca vaktiniz olur.

Online danışmanlık: Yükselişe geçen iş modellerinden biri de internet üzerinden belli konularda danışmanlık hizmeti vermek. Bu iş için de home ofis çalışmak oldukça uygun. Donanımlı olduğunuz konularda danışmanlık hizmeti vermek için bilgisayar, internet bağlantısı, Skype vb. görüntülü konuşmaya imkan sağlayan programlar, mail adresi içinizi görecek. Bundan sonrası bilginizi, deneyimlerinizi danışanlara sunmaya kalıyor.

Web sitesi editörlüğü: Web sitesi sayısının artması ile birlikte web sitelerini güncel tutmak için web editörlerine olan talep de arttı. Onlarca web sitesi olan kişiler var. Çok sayıda siteyi düzenli olarak güncel tutmak mümkün olmuyor. Bu noktada deneyimli, hızlı ve içerik konusunda iyi olan editörlere ihtiyaç duyuluyor. Bu işi home ofis çalışarak yapmak mümkün. Haber siteleri, portallar, e-ticaret siteleri editör ihtiyacının fazla olduğu siteler arasında. İyi bir iş planı yaparak birden fazla siteye editörlük hizmeti sunabilirsiniz.