Güvercin yetiştiriciliği ile para kazanın

Güvercin yetiştiriciliği ile para kazanın

Ekim 6, 2019 0 Yazar: admin

Birçok kişi için büyük tutku olan güvercinler son yıllarda kazançlı bir yatırım olarak adından sıkça söz ettiriyor. Yüksek fiyatlara satılan güvercinler ile ilgili haberleri medyada sıkça görmeye başladık.

Güvercin yetiştiriciliği yapanların birçoğu bu işi hobi amaçlı yapıyor. Güvercin beslemek çoğu kişi için hastalık derecesinde bir tutku. Bir çift güvercin uğruna evini, arabasını veren hayvan severler var.

Farklı meslek gruplarından birçok kişi güvercin yetiştiriyor, mezatlara ve güvercin yarışmalarına katılıyor. Buradaki kuşların fiyatları binlerce liraya kadar çıkabiliyor.

Türkiye’de en çok para yapan güvercin cinsleri Şebap güvercinleri olarak biliniyor. Bu kuşların fiyatları 40- 50 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Tabi güvercin yetiştiriciliğinden para kazanmak hemen olabilecek bir iş değil.

Bunun için önce bu hayvanları sevmelisiniz. Sırf para kazanmak için bu işe başlarsanız bir yol alamazsınız. Güvercin yetiştiriciliği sabır, sevgi ve emek isteyen bir uğraştır. Bu işe ayırabileceğiniz zaman ve paranız da olmalı. Profesyonel güvercin yetiştiricileri zamanında bu işe ortalama güvercin cinsleri ile başladı zaman içinde kuşlarının kalitesini yükseltti ve para yapan güvercinlere sahip oldu.

Siz de bu iş için iyi cinsler beslemelisiniz. Kuşların genel özelliklerinden, hastalıklarından anlamalısınız. Beslediğiniz kuşları uygun şartlarda üreterek, kaliteli yavrular alarak zaman içinde değerli güvercin cinslerine sahip olabilirsiniz.

Güvercinlerinizi görücüye çıkarmak için mezatları ve güvercin yarışmalarını takip etmelisiniz. Diğer güvercin besleyen kişiler ile iletişim kurarak çevrenizi genişletmelisiniz. Ayrıca satış yapmak için internette güvercin satışının yapıldığı sitelere ilanlarınızı bırakabilirsiniz.

İyi bir güvercin yetiştiricisi olduğunuz takdirde bu işten hatırı sayılır paralar kazanabilirsiniz.