Ev hanımlarına kazanç sağlayacak 4 iş modeli

Ev hanımlarına kazanç sağlayacak 4 iş modeli

Ekim 6, 2019 0 Yazar: admin

Ev hanımlarına kazanç sağlayacak 4 iş modeli

Ev hanımları için boş zamanları kazanca dönüştürmek hem aile bütçesine katkı sağlamak hem de özgüveni kazanmak açısından büyük önem taşıyor. Evde çalışarak para kazanan, kendi iş modelini geliştiren girişimci ev hanımları ile ilgili başarı hikayelerini gazetelerin, haber sitelerinin ekonomi sayfalarında sıkça görmeye başladık. Bu haberler evde ek iş yaparak para kazanmak isteyen diğer kadınları da harekete geçirmek açısından faydalı.

Peki, ev hanımları evde hangi işleri yaparak gelir elde edebilir?

Blog yazarak para kazanın: Yazmayı seviyorum diyorsanız bu iş tam size göre. Bayanların en çok ilgi gösterdiği konulardan biri olan yemek ile ilgili özgün ve ilgi çekici içerikler üreterek para kazanabilirsiniz. Yemek blogları son yıllarda kadınların en çok ziyaret ettiği siteler arasında yer alıyor. Maliyetsiz ya da çok düşük bir bütçe ile açtığı blogdan sevdiği işi yaparak iyi paralar kazanan kişiler var. Bunun için bir blog açmanız, düzenli olarak farklı yemek tariflerini blogunuzda yayınlamanız başlangıç için yeterli. Fotoğrafların kaliteli ve yapım aşamalarını gösterir nitelikte olması yemek bloglarının popülerleşmesinde önemli. Sosyal medyayı mutlaka aktif olarak kullanın. Böylece kısa zamanda daha fazla kişiye ulaşabilir ve markaların dikkatini çekebilirsiniz. Yemek blogunun yanı sıra moda blogu, hobi blogu da açabilirsiniz.

Evde ütün yaparak para kazanın: Ütü yapmak birçok kadının sevmediği ev işlerinden biri. Özellikle çalışan kadınlar için fazla zaman aldığı için daha da can sıkıcı oluyor. Siz bu sıkıcı durumu fırsata çevirerek para kazabilirsiniz. Çevrenizde ütü yapmak için zamanı olmayan kişilere giysi ütüleme hizmeti sunarak kazanç elde etmeniz mümkün. Bu iş için iyi bir ütü masası, kaliteli bir ütü, ütülediğiniz giysiler için askılık ve elbise poşetlerine ihtiyacınız olacak. Hedef kitleniz ütü yapmayı sevmeyenler, yalnız yaşayanlar, işi gereği ütülü elbiseler giymek durumunda olan kişiler (doktor, memur, öğretmen, mühendis, avukat vb.), öğrenciler

Evde yemek yaparak para kazanın: Yemek yapma konusunda iyiyim diyorsanız evde yemek yaparak aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Ev yemekleri yaparak para kazanan çok ev hanımı var. Çevrenizde yemek yapmak için vakti olmayan, mutfağa girmeyi pek sevmeyen bayanlara hizmet vererek bu işe başlayabilirsiniz. Zaman içinde daha çok sipariş alarak kazancınızı katlayabilirsiniz. Evlere yemek yapmanın yanı sıra iş yerleri ve özel günler için de siparişler almanız mümkün.

Hobi işleri ile para kazanın: El işlerinde beceriliyseniz evde yapacağınız hobi işleri ile kazanç elde etmeniz mümkün. Evde hediyelik eşyalar, nikah şekeri, örgü işleri, ahşap boyama, dikiş işleri, yaparak gelir elde edebilirsiniz. Ürünlerinizi hem yakın çevrenize satabilir hem de internetten satışa sunabilirsiniz.