Drone ile nasıl para kazanılır?

Drone ile nasıl para kazanılır?

Ekim 6, 2019 0 Yazar: admin

İnsansız hava aracı olarak bilinen drone’lar son yıllarda en dikkat çekici teknolojik ürünlerin başında geliyor. Birçok farklı sektörde kullanıma uygun bu araçlar ile yeni iş sahaları açılmaya başladı.

Drone modellerinin gelişmesi ve kullanım alanlarının artması ile birlikte drone’lar ticari olarak da kullanılmaya başlandı. Günümüzde drone’lar hava çekimleri açısından yaygın bir şekilde kullanılıyor.

Konser, festival, düğün vb. özel organizasyonlar için hava çekimlerinde sıkça kullanılan drone’lar yakın zamanda e-ticaret sektöründe de yaygın bir şekilde kullanılabilir.

Yük taşıma kapasitesine sahip drone’lar e-ticaret sektöründe siparişleri taşıma ve teslim etme amaçlı kullanılabilecek. Alibaba ve Amazon gibi küresel e-ticaret devleri drone’ları e-ticarette verimli bir şekilde kullanmak için çalışmalara çoktan başladı.

İnsansız hava araçları ile paket taşıması ve teslimatı problemsiz bir şekilde gerçekleştirilmeye başladığında drone’ların ticari hayattaki rolü daha da artacak.

Küçük drone modelleri ile şu aşamada özel organizasyonlarda hava çekimleri yaparak, ilginç video ve fotoğraflar elde ederek ya da birkaç gramlık ürünleri taşıyarak gelir elde etmek mümkün ancak bunun hukuki durumunu da göz önünde bulundurmakta fayda var.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü geçtiğimiz aylarda drone’ların kullanımına ilişkin yasal bilgileri yayımlamıştı. Bunları takip etmekte fayda var. Aksi takdirde yasal açıdan problem yaşayabilirsiniz.