İnternetten para kazanmada popüler alanlar

İnternetten para kazanmada popüler alanlar

Mart 19, 2016 0 Yazar: admin

İnternetten para kazanmada popüler alanlar

İnternet üzerinden para kazanmak, son yıllarda birçok kişinin en çok ilgi duyduğu konuların başında geliyor. İnternet kullanımının hızla artması ile birlikte milyonlarca kişinin vakit geçirdiği internet dünyası aynı zamanda kendi ekonomisini de oluşturdu.

İnternetten gelir etmeyi sağlayacak birçok yöntem bulunsa da birçok kişi hızlı, kolay ve sürdürülebilir kazanç elde etmeyi amaçlıyor.

Peki, internetten para kazanmak isteyenler hangi alanlara yönelmeli?

Makale yazarlığı: İnternetten para kazanmada son zamanların en popüler işlerinden biri. Yazma beceriniz iyiyse sizde her geçen gün daha çok büyüyen internet dünyasında içerik yazarı olarak para kazanabilirsiniz. Web sitesi sayısının hızla artması ile birlikte nitelikli içeriğe olan talep de önemli ölçüde artmaya başladı. Web sitesi sahiplerinin birçoğu makale yazımı yapan kişiler ile çalışmayı tercih ediyor. Çalışmanıza bağlı olarak iyi meblağlar kazanmanız mümkün. Webmaster forum piyasasında kelime bazlı ücretlendirme yaygın olsa da daha farklı platformlardan iş alarak yazı başı yüksek ücretler alabilirsiniz. Forumlarda genelde taban fiyat olarak 100 kelime 1 TL uygulanıyor. Bu nitelikli içerik üreticilerini çoğu zaman tatmin etmiyor. Bu noktada içerik talebi olan daha büyük müşteriler ile çalışarak yazı başı yüksek ücret almanız mümkün. Yazılarınızın kalitesi arttıkça alacağınız ücret de artacak.

Blog yazmak: Blog yazmak, Türkiye’de gerçek anlamda önemsenmese de yurt dışında blog yazarak ciddi gelir elde edenler var. Blogların en önemli gelirleri banner reklam, advertorial reklam (tanıtım yazısı) oluyor. Kalemi kuvvetli blog yazarları özel içerik talepleri de alarak gelir elde edebiliyor. Blog yazmak, network oluşturmak ve farklı iş bağlantıları kurmak açısından son derece önemli bir alan olarak öne çıkıyor. İyi olduğunuz konularda blog açmak sizi bir adım öne çıkaracak.

Google Adsense: Google Adsense reklamları, web sitelerinin gelir kaynakları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Trafiği yüksek bir web siteniz varsa, ya da niche bir alana yönelik kaliteli içerik üretiyorsanız Adsense ile iyi paralar kazanabilirsiniz. Yurt dışında Adsense ile ayda birkaç bin dolar gelir elde eden çok kişi var. Adsense, sadece bloglarda ve web sitelerinde değil YouTube videolarında da kullanılıyor. Video üretimi konusunda başarılıysanız yine Adsense’den hatırı sayılır kazançlar elde etmeniz mümkün.

Al-sat yapmak: İnternet ile birlikte en çok öne çıkan alanlardan biri e-ticaret. Milyonlarca kişi e-ticaret siteleri aracılığı ile ürün alıp satıyor. Kendiniz bir e-ticaret sitesi kurmasanız da ürün satışı yapmaya imkan tanıyan GittiGidiyor, Sahibinden, Sanalpazar, N11 vb. siteler üzerinden ürün satışı yapabilirsiniz. Ürün satışı için Instagram, Facebook gibi sosyal mecraları da kullanarak ürünleriniz ile ilgilenbilecek kitleye kolayca ulaşabilirsiniz. Toptan ürün alan ve üzerine bir miktar kar oranı koyarak satan çok kişi var.

SEO hizmeti sunmak: Arama motoru optimizasyonu konusunda bilgiliyseniz SEO hizmetleri sunabilirsiniz. Yeni açılan ya da yıllardır internet ortamında yer alsa da bekleneni veremeyen birçok site var. Bu sitelere SEO danışmanlığı hizmeti sunarak iyi gelir elde edebilirsiniz. Web sitesi sahiplerinin en büyük düşüncesi Google’da üst sıralarda yer almak. Bu noktada kaliteli çalışmalar yaparak sürekli sizinle çalışan müşteri kitlesi edinebilirsiniz.

Online danışmanlık ve eğitim: İyi olduğunuzu düşündüğünüz alanlarda online danışmanlık ve online eğitim hizmetleri sunarak da para kazanabilirsiniz.  Potansiyel müşterilerin size ulaşabileceği kanalları kullanarak danışanlar bulabilir ve hizmetinizi sunabilirsiniz.

Web-grafik tasarımı hizmetleri: Hala bir web sitesi sahibi olmayan birçok işletme bulunuyor. Web tasarımı öğrenerek ya da mevcut web hizmeti sunabilirsiniz. Web tasarımı nın yanı sıra grafik tasarımı hizmeti sunarak müşteri kazanmanız mümkün.tasarım bilgilerinizi kullanarak çevrenizde web sitesi olmayan işletmelere uygun fiyatla web tasarım